Az egyesületről
A Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület 1993-ban alakult meg Dr. Wlasitsch Mirkó és a vizet és a vízisportot szerető barátai által. Azzal a céllal alakult meg az egyesület, hogy az evezést népszerűsítse a városban és Mosonmagyaróvár térségében. Minél többen képviseljék a várost a hazai és külföldi evezős versenyeken és túrákon. Az egyesület a Karolina kórház csónakházában kapott helyet. Nagyon szép környezetben és jó levegőn, a Mosoni - Duna és a Lajta találkozásánál várja a sportolni vágyókat. Az egyesület nyitott minden korosztály felé.
1998-ban elérkezettnek látta az egyesület vezetése, hogy saját versenyt rendezzen. Ebben az évben a Dunakilitin elrajtolt az első szigetköz maraton. Amit a következő két évben is megrendeztünk. Ez túraevezősöknek szánt verseny majd 30 km-t kellett leevezniük a verenyzőknek. Az útvonal: A Dunakiliti duzzasztómű elől indult, onnan, ahol ma a Vadvíz kemping áll. A Cikolai hallépcsőig a melllékágban haladt a mezőny, majd átemelés után az Öreg-Dunán kellett felevezni a duzzasztómű hajóátemelő zsilipjéig.
A Vízisport egyesület kiemelten kezeli az evezős sportágat.
Lehetőség van:
-
Versenyevezésre
-
Hobbievezésre.
-
Kajak - Kenu,
-
Velencei evezés,
-
Sárkányhajózás
-
Túraevezés
Az egyesület jelenleg 60 taggal büszkélkedhet, amelyből 50 versenyző (10 – 23 éves) képviseli a várost különböző versenyeken nem kis sikerrel, de annál elkeserítőbb eszközökkel és felkészülési körülményekkel.
Az egyesületünk minden évben szervez rendezvényt, amivel népszerűsítjük az evezést és a vízisportokat.
- Evezős Bál
- Evezős Óvár Kupa és Evezős Nap
-Dunántúli Utánpótlás Ergométer Verseny
- Voluta Nemzetközi Vizifesztivál
.
Több alkalommal szerveztek a kórházzal közösen nyári táborokat, ahol a helyi fiatalokat ismertették meg a túraevezésse, kajakozással és a kenuzással. Ezeknek a táboroknak nagy sikerük volt.
1999. szeptemberében új időszámítás kezdődött, ekkor kezdődtek meg az első, szervezett edzések Nagy Gábor edző közreműködésével, aki Győrből jött át heti két edzést tartani. Nagy volt az érdeklődés a városban újonnan megjelent sportág iránt. Majdnem 50 fővel kezdődtek meg az első edzések.
2000-ben már voltak döntős helyezetteink az Országos bajnokságon.
2001-2003 között a csapat létszáma erőteljesen megcsappant, de az eredmények így sem maradtak el. Több érmet és döntős helyezést hoztunk haza minden versenyről.
2004 végén ismét nagy változás következett be. A megszünt úszószakosztály versenyzőinek nagy részét befogadta az egyesületünk, akik közül nagyon sokan máig egyesületünk legeredményesebb tagjai.
2005-ben az egyesület elnyerte a Magyar Evezős Szövetség által alapított „Legjobb Evezős Klubja” címet a III. kategóriában. (kis klubok között)
2007-ben 10 versenyen és 1 hét edzőtáborban vett részt az egyesület.
241 db érmes helyezés és 267 db döntős helyezést értek el versenyzőink.
2007-ben egyik versenyzőnk bekerült az utánpótlás válogatott keretbe.
2008-os évtől el szeretnénk kezdeni a csónakházfejlesztést, amivel színvonalasabbá tudjuk tenni versenyzőink és tagjaink edzését, sportolását.
Ebben az évben egyesületünk alapításának 15 éves évfordulóját ünnepli.
|